poniedziałek, 29 lipca 2013

212. Krynolina

W ostatnich wpisach pisałam o Krynolinie. Czyli miejscu łączącym miłośników strojów historycznych. W ostatni weekend odbył się piknik w strojach historycznych - epoka dowolna.
Planowałam założyć sukienkę w stylu lat 50-tych. I zaczęłam ją szyć. Jeśli ktoś obstawiał, że nie zdążę uszyć sukienki, to niestety miał rację. Mało brakowało do końca, ale godzina 2 w nocy i perspektywa pobudki o 6 rano mnie pokonała. Może gdybym nie miała w piątkowe popołudnie gościa to bym zdążyła, ale wyszło jak wyszło. Sukienkę skończyłam w sobotę ale w niedzielę jej nie założyłam - było za gorąco na wyciąganie żelazka a w szafie wisiała inna sukienka w stylu lat 50-tych, która miała tę niewątpliwą zaletę, że była uprasowana.
Rozpiętość historyczna sukni była bardzo szeroka. Najwięcej sukienek było z okresu regencji, ale były i z innych epok. Wszystkie zachwycające. Lata 50-te reprezentowałam tylko ja. Dziewczyny wykazały się wielką pracowitością w szyciu swoich sukien i żadna nie poszła na taką łatwiznę jak ja (czy aktualnie trwająca przeprowadzka może być usprawiedliwieniem?). W każdym razie sukienka regencyjna i tak musi zostać uszyta, bo jest mi potrzebna na najbliższy czwartek ;)
Ale dość gadania. Pewnie wszyscy czekają na fotograficzną relację z pikniku. I tu mam kłopot, bo zdjęć mam na kilka wpisów i nie wiem jak to wszystko podzielić.
Na razie więc kilka zdjęć osób biorących udział w pikniku a w kolejnych wpisach zajmę się szczegółami :)

Oto nasza ekipa piknikowa (zdjęcie z aparatu Eleonory Amalii)

Jak widać stroje były niesamowite i zwracały na nas uwagę przechodniów.

Były gry i zabawy a nawet tańce :)

Było pyszne jedzonko
(Muffinki tak szybko zniknęły, że nikt nie zdążył zrobić im zdjęcia jak jeszcze były ;) )
i czas na robótki ;)
Ale piknik nie polegał tylko na siedzeniu w pięknych okolicznościach przyrody. Zwiedzałyśmy również muzea, ale o tym w następnym wpisie :)
14 komentarzy:

 1. Dorfi, wyglądałaś przepięknie! Nawet, jeżeli Twoja sukienka nie była jakoś bardzo "odległa" historycznie, to i tak prezentowałaś się świetnie! Mam nadzieję, że pochwalisz się zdjęciami w regencyjnej sukni, kiedy już będzie gotowa! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, Dorfi wyglądała pięknie, miała wszystko dopracowane, każdy szczegół... Też jestem bardzo ciekawa, jak będzie wyglądała regencyjna sukienka. Życzę powodzenia w szyciu! :)

   Usuń
 2. Posągowo wręcz prezentuje się dziewczyna w empirowej sukni z piękną stylową fryzurą i laptopem! Wszystkie pięknie prezentowałyście się w swoich sukniach!

  OdpowiedzUsuń
 3. O, czyli też będziesz na balu? ;) Do zobaczenia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będę. Teściowa zgodziła się przyjechać do dzieci :)

   Usuń
 4. o wow!! super. Jednak to jest cudowne jak ludzie mają swoją taka pasję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak się ma pasję to świat jest ciekawszy :)

   Usuń
 5. Świetne zdjęcia, a Ty Dorfi z robótką:D

  OdpowiedzUsuń
 6. Kocham takie klimaty :)
  aż mi żal nie mnie tam nie było :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szykuj się więc na następny zlot :)

   Usuń