środa, 26 października 2016

322. Pola Chwały

Wreszcie doczekałam się zdjęć z imprezy, więc można o niej trochę napisać.
Pola Chwały odbywają się co roku we wrześniu na zamku królewskim w Niepołomicach koło Krakowa. Są imprezą multiepokową. Biorące w niej udział grupy odtwarzają epoki od antyku po czasy współczesne. Głównie są to formacje wojskowe. Pomiędzy wojskowymi są również osoby cywilne, lecz jest ich zdecydowanie mniej. Kilka razy byłam na tej imprezie z rodziną i niezainteresowana militariami zwyczajnie się nudziłam (no bo ileż można słuchać zachwytów nad karabinami, których nazw nie jestem w stanie zapamiętać?). I takich kobiet, które przyszły z mężami czy synami było sporo. Dlatego wraz z dziewczynami z Krynoliny postanowiłyśmy zrobić pokaz specjalnie dla kobiet (ku naszemu zdziwieniu i radości wśród publiczności zauważyłyśmy wielu mężczyzn :) )
Zaprezentowałyśmy modę damską od czasów napoleońskich do wybuchu I wojny światowej.
Pierwszy raz na pokaz mody wybrałam się rodzinnie (czyli nie miałam z kim zostawić dziecka ;) ) Oboje zaprezentowaliśmy stroje ze schyłku XIX wieku.

Pokaz prowadzony był chronologicznie aby zaprezentować jak zmieniała się linia sukni na przestrzeni kolejnych dekad i aby pokazać, że powiedzenie "moda wraca" nie dotyczy wyłącznie czasów współczesnych.

Na imprezie nie mogło zabraknąć epokowego fotografa :)
Bawiłyśmy się wspaniale i mam nadzieję, że nasz pokaz się spodobał publiczności (dużo osób prosiło nas o pozowanie do zdjęć ;) )

Spotkanie sprzyjało również międzyepokowej integracji :)

Na wspólnym zdjęciu z grupą Małopolska Chorągiew Husarska

Coś mi mówi, że w przyszłym roku też się tam wybierzemy :)

2 komentarze: