czwartek, 6 października 2016

321. Na tamborku

Pomimo tego, że nie skończyłam jeszcze haftować mojego giganta, rozpoczęłam kolejną robótkę. Na usprawiedliwienie podam, że było mi potrzebne coś mniejszego do odtwarzania życia w dawnym dworku w Muzeum Archeologicznym w Krakowie. Wyjęłam więc z szuflady len i wzór z różami i zaczęłam nową pracę. Dawno już nie haftowałam na lnie i miło było sobie przypomnieć jak to jest. Na aidzie jednak haftowanie jest łatwiejsze ;)

Zaczęty haft prezentuje się tak:

I teraz się cały czas waham czy ten haft w domu skończyć (ciągnie mnie do niego trochę) czy zostawić go jako robótkę typowo muzealną i trzymać na następną tego typu imprezę, żeby znowu czegoś nowego nie zaczynać.

A haftowanie w muzeum wyglądało tak:

foto: Paweł Rychlik
Idealne warunki do haftowania :)


6 komentarzy:

 1. Rób też w domu, jak się trafi jakaś impreza weźmiesz przy okazji, ale przynajmniej szybciej skończysz :) Ja jestem ciekawa, jak to będzie wyglądało skończone :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Podganiałabym w domu na zmianę z gigantem ☺ Też jestem ciekawa jak róże będą się prezentować w ostateczności.

  OdpowiedzUsuń
 3. Podganiałabym w domu na zmianę z gigantem ☺ Też jestem ciekawa jak róże będą się prezentować w ostateczności.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na lnie zapowiada sie sliczna praca ale ja na lnie nie widze nic mimo okularow wiec cie podziwaiam bardzo:A giganta napewno kiedys skonczysz.)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super sceneria, super pomysł i ... ja zostawiłabym sobie tę robótkę jako "muzealną". W ten sposób giganta będziesz podganiała, a róże kiedyś będą Ci przywodziły na myśl wyjazdy, spotkania, itp:)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Haftuj, haftuj. Dwory to moja bajka, może kiedyś będę ja podziwiała. Len to taki cudny materiał, będzie Ci wdzięczny, że go zapełniłaś.

  OdpowiedzUsuń