środa, 17 sierpnia 2016

315. Trochę haftu

Wakacje trwają, ale pomiędzy dłuższymi i krótszymi wypadami, pracami w ogrodzie, robieniem przetworów i paroma innymi czynnościami udało mi się trochę posiedzieć nad haftem. Trochę zajęło zaznaczanie w aplikacji wyszytych wcześniej krzyżyków, ale to czynność jednorazowa i trzeba było to zrobić. Crossty ma jedną wadę - nie da się na nim zaznaczać skosów a to dla mnie najwygodniejsza metoda haftowania. Próbowałam kwadratami, rzędami, ale jednak skosy to jest to co lubię. Idąc jednym ciągiem przez całą stronę zaczęłam się w aplikacji gubić (pod tym względem kartka wygodniejsza, bo widać ją w całości). Opracowałam więc metodę haftowania po skosie schodkami. I to był strzał w dziesiątkę. Nadal haftuję po skosie i jednocześnie nie gubię się w aplikacji.

Z aplikacją haftuje się szybciej, ale i tak zaczęłam się zastanawiać czy przed emeryturą zdążę ten wzór skończyć. Poza tym już mi się strasznie chce zacząć coś innego. Tyle pięknych schematów czeka w kolejce do wyszycia.

P.S.
Odwołuję zachwyty nad aplikacją Blue Stacks. Po pewnym czasie zaczął mi wyskakiwać komunikat, że za dalsze korzystanie z programu trzeba płacić ( w dolarach oczywiście).

P.S.2
Aby korzystać z Crossty kupiłam tablet - ja, która nie widziałam w tym urządzeniu żadnego praktycznego zastosowania ;)

8 komentarzy:

 1. Również kupiłam tablet aby zainstalować Crossty. Niestety jeszcze tego nie zrobiłam. Haft piękny i będzie jak gobelin. Nada każdemu wnętrzu uroku. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Instaluj bo warto :)
   Dziękuję za miłe słowa :)

   Usuń
 2. Tablet jest, Crossty jest, wzór przerobiony a ja dalej w karteczkach :):)
  Do skosów kobiety na fb polecają i chwalą sobie aplikację Saga.
  Pięknie Ci wychodzi ten haft.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słyszałam o Sadze. Niestety można za nią zapłacić jedynie kartą kredytową, której nie posiadam. Przy Crossty była opcja dopisania kwoty do rachunku telefonicznego.

   Usuń
 3. Ja nie haftuję, ale z przyjemnością oglądam. Moje oczy ucieszyły się tym, co jest na obrazku - prześliczne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakoś nie kojarzę co haftujesz ale jest o śliczne. Ja o tablecie i Crossty myślałam ale, że ostatnio na nic nie mam czasu to na myśleniu poprzestałam :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam zakupiony taki kobyli wzór W.Morrisa - chyba muszę dokupić tablet :)

  OdpowiedzUsuń