sobota, 21 maja 2016

309. Baltie

W szkole, do której chodzą moje dzieci, przeprowadzono etap ogólnopolski międzynarodowego konkursu programowania dla dzieci i młodzieży Baltie. W konkurs zaangażowana byłam podwójnie - raz jako mama dziecka, które zakwalifikowało się do tego etapu, a drugi raz - jako osoba aktywnie uczestnicząca w organizowaniu tego przedsięwzięcia.
Moim zadaniem było uszycie stroju małego czarodzieja, który jest w logo konkursu. Na wzór miałam tylko grafikę z komputera.
Po przejściu wielu kilometrów w poszukiwaniu odpowiednich materiałów i spędzeniu wielu godzin przy maszynie czarodziej Baltie był gotowy.

Strój szyłam na podstawie tego obrazka:
Mały czarodziej Baltie był obecny podczas trwania konkursu i dopingował zawodników.
Niestety, na konkursie nie byłam, więc zdjęcia mu nie zrobiłam, ale na stronie szkoły znalazłam zdjęcie z małym czarodziejem.
Pan po prawej to autor programu, który na ten etap konkursu specjalnie przyjechał z Czech.

P.S.
Gwiazdki jeszcze długo śniły mi się po nocach. Przetestowałam dwa kleje do tkanin i niestety oba przebijały tworząc nieciekawe plamy na materiale, z którego były zrobione gwiazdki, pomimo tego, że był wzmocniony flizeliną. Każdą gwiazdkę musiałam przyszyć.

3 komentarze:

  1. piękny strój ;-) oj... ja tak przyszywałam ozdoby do sukienki Księżniczki Zosi - tez mi się łezki i perełki śniły po nocach :-D

    OdpowiedzUsuń
  2. Wspaniały strój! Twoja cierpliwość zasługuje na nagrodę. :)

    OdpowiedzUsuń